Київський професійно-педагогічний
коледж імені Антона Макаренка

МИ ПРАЦЮЄМО ПРОФЕСІЙНО, КОМПЕТЕНТНО, КОНСТРУКТИВНО, ТВОРЧО НА РИНКУ ОСВІТНІХ ПОСЛУГ

Тиждень юридичних дисциплін


      З 30 листопада по 11 грудня 2020 року в Київському професійно-педагогічному коледжі імені Антона Макаренка проходив Тиждень юридичних дисциплін, заходи якого були спрямовані на утвердження ідеї рівності всіх людей, незалежно від їхньої статті, віку, походження тощо, розуміння подій, що відбуваються в Україні та світі, поглиблення професійних знань та умінь у студентів-правників, спонукання студентів до аналітичної та освітньо-дослідницької діяльності. Проведені заходи присвячені актуальним питанням розвитку України та гармонізації національного законодавства міжнародним стандартам у сфері захисту прав людини.

      У зв’язку з ситуацією, що склалася в країні, всі заходи проходили в онлайн форматі, що в деякій мірі стимулювало вийти всіх з «зони комфорту» та поглянути на вже звичні для нас дії з іншого боку.

      В рамках Тижня юридичних дисциплін було проведено ряд онлайн семінарів у формі дискусії та круглі столи на яких студенти обговорювали актуальні та цікаві питання. Зокрема, відбулися семінари-диспути на такі теми:

      - «Матеріально-фінансова основа місцевого самоврядування в умовах децентралізації» під час якого студенти мали змогу відчути себе відповідальними за розпорядження майном та коштами територіальної громади і висловити свої думки, яким чином їх краще викори

      - «Проблематика застосування кримінальної відповідальності за самовільне залишення військової частини або місця служби» під час якого студенти для обґрунтування своєї думки наводили досить цікаві приклади, не обійшлося і без аналізу дій Н. Савченко (групи

      - «Актуальні проблеми адміністративного права України в контексті рішень ЄСПЛ» на якому студенти аналізували як рішення Європейського Суду з прав людини впливають на розвиток сфери державного управління в нашій державі (група 67 ю),

      - «Держава і право новітнього періоду у США та Великобританії: порівняльна характеристика». Слід відмітити, що студенти досить багато часу відвели на обговорення впливу цих країн на розвиток України (групи 65ю, 66 ю, 68 ю).

      На круглому столі «Міжнародні стандарти в національному сімейному законодавстві» студенти бакалаври обговорювали право на батьківство/материнство, захист прав дитини та особливості їх реалізації в Україні (група 3 БЮ). Особливості та рівень правового регулювання корпоративних відносин в Україні та Європі розглядалися під час круглого столу на тему «Актуальні проблеми адаптації корпоративного законодавства України та законодавства ЄС» (група 4 БЮ).

      Студенти 4 курсу (групи 65 ю та 68 ю) взяли участь у діловій грі «Судові дебати в господарському процесі» та продемонстрували свої знання того, як відбувається розгляд справи в господарському суді, відчули всі особливості судового засідання в режимі відеоконференції. Слід зауважити, що навіть в умовах онлайн формату, студенти намагалися дотримуватися всіх вимог до порядку проведення судового засідання та зовнішнього вигляду учасників справи.

       В рамках Тижня юридичних дисциплін також були проведені опитування присвячені питанням гендерної рівності, толерантності та проблемам насильства, в яких взяли участь як студенти так і викладачі коледжу. Результати опитування змушують замислитися та будуть враховані при плануванні подальшої роботи комісії. Також вийшов черговий номер юридичної газети «Pro Bono».

      Комісія юридичних дисциплін висловлює свою подяку всім хто долучився до опитування, а також редколегії газети «Pro Bono», особливо головній редакторці Мамченко Марії.

        

      

      

      

      

      

      

      

      

      

      

      

      

      

      

      

Корисні посилання