Київський професійно-педагогічний
коледж імені Антона Макаренка

МИ ПРАЦЮЄМО ПРОФЕСІЙНО, КОМПЕТЕНТНО, КОНСТРУКТИВНО, ТВОРЧО НА РИНКУ ОСВІТНІХ ПОСЛУГ

День безпеки в Інтернеті.


      5 лютого 2019 року у світі та Україні відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day). Цього року він проходить під гаслом «Разом для найкращого Інтернету». Київський професійно-педагогічний коледж імені Антона Макаренка також долучився до Дня безпечного Інтернету 2019. 

      Викладачі циклової комісії «Інформатики, комп’ютерних та інформаційних технологій» взяли участь у вебінарах  та майстер-класах присвячених даній темі:

      1. 4 лютого 2019 року вебінар до Дня безпечного Інтернету. Організаторами вебінару є відділ цифрової освіти та ІКТ ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти», ГО «Центр кращого Інтернету», НВК №141 «ОРТ» м. Києва.

      2. 5 лютого 2019 року всеукраїнський відкритий майстер-клас «Цифрові інструменти та можливості Google для безпечнішого Інтернету». Організаторами майстер-класу є Міністерство інформаційної політики України спільно з «Google Україна».

      Студенти та учні коледжу стали учасниками заходу «Безпечна веб-країна». Вони мали змогу прийти тестування, були ознайомлені із правами та правилами поведінки в Інтернеті під час перегляду відеороликів, отримати корисні поради та пам’ятки. Усі учасники заходу залишилися задоволені.

      В рамках всеукраїнської акції #STOP_SEXтинг у викладачами Горбенко А.А. та Беседіною М.О. було проведено урок із теми «Інтимні селфі в Інтернеті – жарт чи небезпечний ризик?», де учні груп 2 ОПЗ та 3 ОПЗ  мали змогу:

      — дізнатися про небезпеки та ризики з якими можуть зіштовхнутися неповнолітні користувачі в глобальній мережі, 

      — з’ясувати зміст понять «онлайн-грумінг», «секстинг», 

      "— переглянули фільм ""Online сексуальне насильство над дітьми"" та обговорити його зміст,"

      — дати оцінку ризикам (хто зазвичай стає жертвою? хто виступає у ролі шахрая?), 

      — розробити рекомендації щодо того як убезпечити себе від онлайн-грумінгу та секстингу,

      — скласти алгоритм дій, якщо підліток вже став жертвою злодіїв.

      Матеріали уроку були розроблені А.Дьяковою, експерткою Уповноваженого Президента України з прав дитини, спільно з фахівцями видавничої справи, кіберполіцією Києва та ювенальною превенцією Національної поліції України. Урок отримав рекомендації від Інституту модернізації змісту освіти. Ініціатива також підтримана Міністерством освіти і науки України та Уповноваженим Президента України з прав дитини.

      Для сучасних учнів та студентів мережа Інтернет — це не просто віртуальна реальність, а повноцінна частина їхнього життя. Проте саме інтернет все частіше стає джерелом небезпеки, наслідки якої не обмежуються втратою грошей чи особистих паролів у соціальних мережах, а можуть коштувати дитині здоров’я та майбутнього.

        

        

      

Корисні посилання